Vacature: data analist bij NH Media

22-12-2025

24-32 uur per week

Wil jij met data het verschil maken? Als data analist bij NH media help je onze redactieteams om het bereik en de impact van hun ‘verhalen’ te vergroten. Van artikelen tot video’s, social media posts  en podcasts – jij zorgt ervoor dat content beter wordt afgestemd op het gedrag en de interesses van onze bezoekers. De nadruk ligt daarbij op impact (optimaliseren van content) en bereik (het bereiken van ons publiek via de juiste kanalen).   

Werken bij NH Media betekent deel uitmaken van een creatieve en gedreven organisatie waar je samen impact maakt en midden in de samenleving staat. Wij zijn op korte termijn op zoek naar een data analist.


Wat ga je doen?

Jij bent het aanspreekpunt op het gebied van data-analyse. Je weet hoe je cijfers omzet in verhalen waar redacties echt iets mee kunnen. Je vindt het leuk om collega’s mee te nemen in de mogelijkheden van data, ook als ze zelf weinig ervaring hebben met cijfers en dashboards. Je bent proactief, kritisch en weet zelfstandig je weg te vinden binnen een organisatie. Tegelijk kun je ook goed samenwerken met anderen. Je zoekt actief de verbinding en deelt graag je kennis. 

Jouw inzichten en advies vanuit de data bespreek je onder andere met de dataredacteur, die op basis van jouw input samen met de redactie werkt aan het optimaliseren van ons bereik met artikelen en video’s op apps, sites en sociale media. Jij zorgt voor de juiste voorbereiding en metingen bij testen. Het resultaat van jouw werk zie je direct, omdat op basis van jouw analyses en voorstellen verbeteringen worden doorgevoerd. 

Je werkt landelijk samen met collega data-analisten en dataredacteuren bij andere regionale omroepen. Daarbij kijk je naar hoe we op basis van gezamenlijke inzichten verbeteringen kunt doorvoeren bij alle regionale omroepen. Samen ontwikkel je dataproducten en -diensten die door alle omroepen kunnen worden gebruikt. Zo maak je maatschappelijke impact met data op regionaal én landelijk niveau! 

Regionale omroepen maken zich sterk voor veelzijdige nieuws- en informatievoorziening in de regio en leveren hiermee een belangrijke bijdrage aan het functioneren van de samenleving. Binnen de regionale omroepen wordt daarbij steeds meer data gebruikt om goed aan te sluiten op de behoeften van het publiek. Samen met de dataredacteuren en andere data-analisten ben jij hét gezicht hiervan. 


Wat breng jij mee?

  • Minimaal 2 jaar ervaring als data analist of webanalist. 
  • Afgeronde hbo- of wo-opleiding, bij voorkeur met focus op data/statistiek. 
  • Je bent sterk in visualisaties (Power BI, Tableau of Adobe Analytics – wat jij het liefst gebruikt). 
  • Je schakelt makkelijk met niet-techneuten en krijgt energie van samenwerken met redacties. 
  • Je denkt kritisch mee en pakt zelf het initiatief. 
  • Je hebt interesse in journalistiek, media en storytelling met impact. 
  • Je spreekt en schrijft goed Nederlands (en bij voorkeur ook Engels). 

Wat krijg je ervoor terug?

  • Een arbeidsovereenkomst voor 12 maanden, met de intentie tot een langdurige samenwerking. 
  • Een fulltime maandsalaris tussen €3.324,57 en €4.909,65 op basis van 36 uur (deze rol is voor 24 of 32 uur per week). Inschaling geschiedt op basis van kennis en ervaring. 
  • Natuurlijk 8% vakantiegeld, maar (o.a.) ook 6% eindejaarsuitkering, een thuiswerkvergoeding, laptop & iPhone, bijdrage aan pensioen en ziektekostenverzekering en opleidingsmogelijkheden. 
  • Een afwisselende functie in een gemotiveerd en professioneel team. 

Interesse?

Klaar voor een volgende stap in je carrière of zin in een nieuwe uitdaging? Solliciteer nu en kom werken bij een organisatie die continue in beweging is!  

Solliciteer dan direct via deze link:  
https://dataconsultinggroup.nl/rpo-sollicitatieformulier-nh/ 

Heb je vragen? Bel of mail even met Luc Claassens via 06 – 46 76 78 00 of l.claassens@dataconsultinggroup.nl. 

Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.