Slob stimuleert onderzoeksjournalistiek

29-06-2018

Dit bedrag is opgenomen in het Regeerakkoord. Besteding van deze middelen in 2018 ziet er als volgt uit:

 

  • Stimuleren van journalistieke producties, met name regionaal en lokaal, via een budget van € 1 miljoen per jaar bij het Fonds Bijzondere Journalistieke Projecten.
  • Stimuleren van innovatie en samenwerking in de journalistieke sector, met name regionaal en lokaal, via een budget van € 3 miljoen euro per jaar bij het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek.
  • Voor talentontwikkeling en professionalisering van onderzoeksjournalisten komt € 1 miljoen per jaar beschikbaar.

 

Dat schrijft de minister aan de Tweede Kamer.

De resultaten van het onderzoek naar de stand van zaken van onderzoeksjournalistiek in Nederland, laten zien dat aan deze drie lijnen ook op de lange termijn behoefte is. Het voornemen van de minister is om de middelen vanaf 2019 structureel grotendeels op dezelfde manier in te zetten, als de eerste ervaringen met de plannen voor dit jaar dit ook ondersteunen.

Ontdek meer

Jongerenpanel aan de slag met mentale gezondheid en media 

Op maandag 3 juni j.l. vond de derde panelsessie van het Jongerenpanel Media plaats. Dit keer kwamen de

10 06 2024

Weet jij al op wie je gaat stemmen?

Er mag weer gestemd worden! Op donderdag is de verkiezing voor het Europees Parlement. Veel onderwerpen en thema’s

04 06 2024

DichterBijNieuws

Hoewel het overgrote deel van Nederland al jaren veel vertrouwen heeft in de Nederlandse mediamerken, is er een

02 05 2024